Grudziądz: Weterynarz, echokardiografia, echo serca

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”

Malbork, al. Armii Krajowej 107A

email: biuro@weterynarzmalbork.pl


Nr tel.:

55 272 34 73 – Przychodnia

601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz

601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński

Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila

Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza i wykonaj echo serca!

Do naszej przychodni weterynaryjnej trafia znaczna liczba osób z regionu gminy Grudziądz

Echo serca – zakres badania

W naszej placówce wykorzystujemy najbardziej aktualne technologie obrazowania, takie jak Cardiac Echo, aby dokładnie zbadać serce i duże naczynia krwionośne. Echokardiogram jest najbardziej znaczącą analizą wykonywaną przez kardiologa lub kardiochirurga i może być wykonany bez żadnych reperkusji. Ta nieinwazyjna technika wykorzystuje ultradźwięki do oglądania struktur anatomicznych serca, kurczliwości mięśnia sercowego, składu ścian, działania zastawek serca oraz prędkości i rodzaju przepływu krwi w przedsionkach, komorach i głównych naczyniach. Może również wykryć ciśnienia w niektórych obszarach serca i jego naczyń. Echo może zidentyfikować skrzepy, guzy serca, płyn w osierdziu i wiele innych problemów. Szybkie wykrycie tych problemów pomaga w skuteczniejszym leczeniu i zmniejsza cierpienie naszych pacjentów.

Wskazania, przeciwskazania i przygotowanie do echa serca

Kiedy internista powinien skierować zwierzę na echo serca? Warunki, które wskazują na potrzebę wykonania tego typu badania to szybkie męczenie się i omdlenia, rasowa podatność na choroby serca, kaszel nie związany z układem oddechowym, potrzeba oceny przed lekami lub nieprawidłowe osłuchiwanie (osłuchiwanie) serca. Czy są jakieś powody, aby nie wykonywać echa serca u zwierzęcia? Echo serca jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i bezbolesnym, nie ma więc żadnych przeciwwskazań, można je wykonywać u zwierząt w każdym wieku, także u ciężarnych. Jak należy przygotować zwierzę do tego typu badania? Przygotowanie nie jest konieczne, choć zaleca się przynieść na wizytę wszelkie wcześniejsze wyniki badań. Zaleca się również wcześniejsze zapisanie się na konkretny termin, ponieważ zabieg trwa około 20 minut.

Jak wygląda echo serca u psa i kota?

Echo serca zarówno u kotów, jak i psów działa w taki sam sposób jak u ludzi, wykorzystując odbicie wiązki fal od ocenianych narządów. Obraz widziany na monitorze może zostać wstrzymany lub przechwycony, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Badanie to ma miejsce zazwyczaj wtedy, gdy specjalista stwierdzi możliwość wystąpienia choroby serca lub gdy pacjent jest w podeszłym wieku. W jego trakcie uczeń kładzie się na wyjątkowym stole do badania i nie ma wymogu żadnego przygotowania. Post również nie jest konieczny. Właściciel zwierzęcia ma prawo i często jest pożądana jego obecność, aby zachęcić i ewentualnie spacyfikować pupila podczas badania. Gdy podróż do weterynarza jest dla psa nerwowa, można podać środki uspokajające. Wiele zwierząt nawet zasypia, ponieważ zabieg przeprowadzany jest w zaciemnionym otoczeniu, co działa na psy kojąco.

Obsługujemy: Grudziądz