Weterynarz: echo serca Grodziczno, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie
PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”
Malbork, al. Armii Krajowej 107A
email: biuro@weterynarzmalbork.pl
Nr tel.:
55 272 34 73 – Przychodnia
601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz
601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński
Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila
Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza i wykonaj echo serca!
Pacjenci z gminy Grodziczno, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie polegają na naszych usługach leczenia weterynaryjnego
Echo serca – zakres badania
Nasz zespół ekspertów wykorzystuje najnowsze technologie obrazowania, takie jak Cardiac Echo, aby przeprowadzić obszerną analizę serca i dużych naczyń krwionośnych. Echokardiogram jest niezbędny dla kardiologów i kardiochirurgów, jest to nieinwazyjny sposób oceny serca za pomocą fal ultradźwiękowych. Dzięki temu badaniu możemy przyjrzeć się strukturom anatomicznym serca, żywotności mięśnia sercowego, ścianom, pracy zastawek wewnątrzsercowych oraz prędkości i rodzajowi przepływu krwi w obrębie przedsionków, komór i dużych naczyń. Procedura ta umożliwia również pomiar ciśnień w różnych obszarach serca i naczyń. Echo może wykryć skrzepliny, raka serca, płyn w osierdziu i inne warunki. Dzięki wczesnej identyfikacji tych nieprawidłowości możemy zapewnić skuteczniejsze leczenie i zmniejszyć cierpienie naszych pacjentów.
Wskazania, przeciwskazania i przygotowanie do echa serca
Jakie są powody, dla których lekarz weterynarii zaleca wykonanie echa serca u kotów i psów? Specjalista powinien zasugerować wykonanie echa serca, jeśli u Twojego pupila występują takie objawy jak: szybkie męczenie się i omdlenia, skłonność do chorób serca ze względu na rasę, kaszel niezwiązany z układem oddechowym, konieczność sprawdzenia serca przed podaniem leków, nieprawidłowe osłuchiwanie serca. Czy są jakieś okoliczności, w których nie powinno się wykonywać echa serca u kotów i psów? Nie, ponieważ jest to badanie nieinwazyjne, nie powoduje bólu i jest bardzo bezpieczne, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania echa serca. Można je wykonywać u zwierząt bez względu na wiek oraz u kotów i psów w ciąży. Jak właściciel powinien przygotować kota lub psa do echa serca? Do wykonania echa serca u zwierząt towarzyszących nie jest konieczne specjalne przygotowanie. Jeśli badanie wykonywane jest w innej klinice niż dotychczas, ważne jest, aby przynieść ze sobą wszelkie wyniki poprzednich badań. Ważne jest również, aby zarezerwować konkretną datę wykonania echa z wyprzedzeniem. Badanie echo trwa zazwyczaj około 20 minut.
Jak wygląda echo serca u psa i kota?
Echo serca u kotów i psów domowych opiera się na tej samej idei, co u ludzi. Zabieg ten polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, które następnie odbijają się od oglądanych narządów. Obraz widziany na monitorze może być zamrożony lub nagrany w razie potrzeby. Proces ten jest zwykle zalecany za radą specjalisty, gdy podejrzewają problem z sercem lub w przypadku wiekowych zwierząt. Podczas badania szczeniak leży na specjalnym stole i nie ma potrzeby specjalnego przygotowania czy bycia na czczo jak w przypadku innych badań. Właściciele mogą przyjść, aby w razie potrzeby pomóc i uspokoić swojego pupila. W przypadkach, gdy wizyta u weterynarza jest przytłaczająca, można podać im środek uspokajający. Wiele zwierząt usypia podczas zabiegu, ponieważ odbywa się on w przyciemnionym otoczeniu, co działa uspokajająco na psy.
Obsługujemy: Grodziczno, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie, Grodziczno, Wawrowice, Mikołajki, Kamionka, Pustki, Nowe Miasto Lubawskie, Jakubkowo, Gwiździny, Nowy Dwór Bratiański, Radomno, Jamielnik, Tomaszewo, Kąciki, Brzozie Lubawskie, Gryźliny, Otręba, Marzęcice, Szafarnia, Ostaszewo, Bagno, Wielkie Bałówki, Katlewo, Montowo, Mroczno, Boleszyn, Krzemieniewo, Nowe Grodziczno, Bratuszewo, Mszanowo, Kowaliki, Linowiec, Kaczek, Nawra, Lekarty, Zajączkowo, Grodziczno, Pacółtowo, Tereszewo, Kurzętnik, Tylice, Nielbark, Bratian, Kurzętnik, Chrośle, Świniarc, Rynek, Lorki, Trzcin, Sugajenko, Małe Bałówki, Mroczenko, Zwiniarz, Kuligi, Lipowiec, Skarlin