Weterynarz: echokardiografia (echo serca) Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”

Malbork, al. Armii Krajowej 107A

email: biuro@weterynarzmalbork.pl


Nr tel.:

55 272 34 73 – Przychodnia

601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz

601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński

Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila

Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza i wykonaj echo serca!

Pacjenci przyjeżdżają do nas nie tylko z Malborka, ale także z gminy Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń

Echo serca – zakres badania

Nasz zespół przeprowadza dokładną kontrolę serca i głównych naczyń krwionośnych przy użyciu najnowocześniejszych strategii obrazowania, takich jak Cardiac Echo. Echokardiogram jest, po EKG, najbardziej znaczącą procedurą w praktyce kardiologa i kardiochirurga. Można go wykonywać w kółko, a co najlepsze, nie powoduje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Echokardiografia jest nieinwazyjnym sposobem badania serca przy użyciu koncepcji ultradźwięków. Ocena pomaga ocenić elementy anatomiczne serca, siłę mięśnia sercowego, strukturę ścian, pracę zastawek wewnątrzsercowych, a także szybkość i rodzaj przepływu krwi w przedsionkach, komorach serca i dużych naczyniach (aorta, żyły, tętnica, żyły płucne). Pozwala na ocenę ciśnień w określonych częściach serca i naczyń. Echo ułatwia wykrycie skrzepliny, raka serca, płynu w osierdziu i wielu innych problemów. Rozpoznanie tych zmian we wczesnym stadium pozwala na skuteczniejsze leczenie i zmniejsza cierpienie naszych pacjentów.

Wskazania, przeciwskazania i przygotowanie do echa serca

Jakie są powody, dla których lekarz weterynarii zaleca wykonanie echa serca u psa lub kota? Internista powinien zasugerować wykonanie echa serca, jeśli u zwierzęcia występują: szybkie męczenie się i omdlenia, predyspozycje rasowe do problemów z sercem, kaszel niezwiązany z układem oddechowym, potrzeba zbadania serca przed podaniem leków, nieprawidłowe osłuchiwanie serca. Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania echa serca u psów i kotów? Echo serca jest oceną bardzo bezpieczną, nieinwazyjną i bezbolesną, dlatego nie ma powodów, aby go nie wykonywać. Może być wykonywane u zwierząt w każdym wieku, a także u ciężarnych kotek i psów. Jak należy przygotować zwierzę do badania echa serca? Przygotowanie psiego lub kociego towarzysza do badania echa serca nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Jeśli badanie wykonywane jest w innej klinice niż dotychczas, należy zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wyniki badań. Ważne jest wcześniejsze umówienie się na tego typu badanie na konkretny termin. Badanie echo trwa około 20 minut.

Jak wygląda echo serca u psa i kota?

Echo serca u kłów i kotów jest podobne do jego ludzkiego odpowiednika, gdyż wykorzystuje następstwo pogłosu wiązki fal dźwiękowych pochodzących z kontrolowanych narządów. Obraz widziany na ekranie może być wstrzymany lub rejestrowany w dowolnym momencie. Najczęściej badanie jest zlecane z powodu podejrzenia przez specjalistę deformacji serca lub w sytuacji tzw. starszych pacjentów. Podczas badania szczeniak leży na określonym stole terapeutycznym i nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Dodatkowo szczeniak nie musi być na czczo, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych badań. Obecność właściciela jest dozwolona i zwykle doceniana, aby pocieszyć i ewentualnie uspokoić szczeniaka w tym okresie. Jeśli wycieczka do weterynarza jest bardzo nerwowa dla niektórych psów, istnieje możliwość dostarczenia leków uspokajających. Liczne zwierzaki przytakują podczas techniki, ponieważ jest ona regularnie wykonywana w przyciemnionych pomieszczeniach, co działa na psy uspokajająco.

W gminie Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń obsługujemy: Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Stary Dzierzgoń, Wartule, Przezmark, Lipiec, Stary Dzierzgoń, Folwark, Nowiny, Ankamaty, Bruk, Perklice, Kornele, Stary Dzierzgoń, Adamowo, Żuławka Sztumska, Mikołajki Pomorskie, Minięta, Morany, Myślice, Kołoząb, Królikowo, Bądze, Poliksy, Dąbrówka Pruska, Budzisz, Górki, Latkowo, Lubochowo, Blunaki, Mortąg, Bucznik, Skolwity, Tywęzy, Nowiec, Krastudy, Krasna Łąka, Matule, Sadłuki, Stanowo, Milikowo, Tabory, Jasna, Bągart, Cieszymowo, Stare Miasto, Dzierzgoń, Mikołajki Pomorskie, Mirowice, Pierzchowice