Zblewo, Bukowiec, Dragacz: Weterynarz, echokardiografia, echo serca
PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”
Malbork, al. Armii Krajowej 107A
email: biuro@weterynarzmalbork.pl
Nr tel.:
55 272 34 73 – Przychodnia
601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz
601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński
Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila
Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza i wykonaj echo serca!
Pacjenci z gminy Zblewo, Bukowiec, Dragacz często korzystają z naszych usług w zakresie opieki weterynaryjnej
Echo serca – zakres badania
Dysponujemy najnowszymi technologiami obrazowania, takimi jak Cardiac Echo, które pozwalają na przeprowadzenie kompleksowego badania serca i dużych naczyń krwionośnych. Echokardiogram jest najbardziej integralną częścią pracy kardiologa i kardiochirurga, ponieważ można go wykonywać wielokrotnie bez żadnych skutków ubocznych. Ta nieinwazyjna metoda oceny serca opiera się na zasadzie działania ultradźwięków. Możemy przyjrzeć się anatomii serca, kurczliwości mięśnia sercowego, strukturze ścian, funkcjonowaniu zastawek wewnątrzsercowych, prędkości i rodzajowi przepływu krwi w przedsionkach, komorach i dużych naczyniach krwionośnych. Badanie to pozwala nam również zmierzyć ciśnienie w określonych obszarach serca i naczyń, wykryć skrzepy, raka serca i płyn w osierdziu oraz inne schorzenia. Rozpoznanie tych problemów wcześniej może prowadzić do bardziej skutecznych metod leczenia i zmniejszyć dyskomfort naszych pacjentów.
Wskazania, przeciwskazania i przygotowanie do echa serca
Co sprawia, że lekarz weterynarii rozważa wysłanie psa lub kota na echo serca? Otóż, jeśli Twój pupil wykazuje objawy szybkiego wyczerpania i narkolepsji, jest genetycznie predysponowany do chorób serca, ma niewyjaśniony kaszel, lub jeśli trzeba ocenić serce przed podaniem leków, lub z osłuchu wynika coś podejrzanego – to wszystko są możliwe wskaźniki dla internisty, aby skierować na echo. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to naprawdę nie ma żadnych; jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, więc można go wykonywać u zwierząt w każdym wieku, także u ciężarnych. A co trzeba zrobić, aby przygotować swojego futrzanego przyjaciela do echa serca? Tak naprawdę niewiele – upewnij się tylko, że przyniesiesz ze sobą wszelkie poprzednie wyniki badań, jeśli wybierasz się do innej kliniki. Warto również umówić się na wizytę, aby nie skończyło się na wiecznym czekaniu – to tylko 20-minutowy egzamin.
Jak wygląda echo serca u psa i kota?
Echo serca u pieska i kotka działa podobnie jak u ludzi. Wykorzystuje wiązkę fal ultradźwiękowych odbijających się od badanych narządów, tworząc obraz, który może być zatrzymany lub nagrany w dowolnym momencie. Ten egzamin jest często wymagany, jeśli specjalista ma podejrzenia o problemach z sercem lub w przypadku starszych zwierząt domowych. W trakcie badania pies leży na specjalnym stole i nie jest konieczne żadne przygotowanie. Szczeniak nie musi też chodzić bez jedzenia, jak w przypadku innych badań. Rodzic zwierzaka może zostać, a czasem jest to wręcz zalecane, aby uspokoić szczeniaka podczas egzaminu. Jeśli podróż do weterynarza jest szczególnie nerwowa dla psa, można podać środek uspokajający. W związku z tym, że pomieszczenie jest zazwyczaj ciemne, co pomaga szczeniakowi się zrelaksować, wiele futrzanych maluchów może nawet zasnąć podczas zabiegu.
Obsługujemy: Zblewo, Bukowiec, Dragacz, Krupocin, Bukowiec, Bytonia, Jezierce, Miradowo, Mały Bukowiec, Przysiersk, Pinczyn, Pałubinek, Semlinek, Lipia Góra Mała, Cis, Bramka, Gawroniec, Fletnowo, Semlin, Bukowiec, Borzechowo, Zawada, Różanna, Zblewo, Branica, Wielkie Zajączkowo, Michale, Poledno, Polskie Stwolno, Nowe Marzy, Stanisławie, Zblewo, Wałdówko, Mniszek, Białachowo, Karolewo, Tomaszewo, Białachówko, Górna Grupa, Korytowo, Franciszkowo, Wielkie Stwolno, Piesienica, Wielki Lubień, Tuszynki, Radziejewo, Polskie Łąki, Wiąskie Piaski, Dragacz, Bratwin, Plewno, Kleszczewo Kościerskie, Stare Marzy, Dolna Grupa, Dragacz