Kęsowo, Lubiewo, Śliwice: Weterynarz – Chirurgia – Ortopedia weterynaryjna, TPLO

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”

Malbork, al. Armii Krajowej 107A

email: biuro@weterynarzmalbork.pl


Nr tel.:

55 272 34 73 – Przychodnia

601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz

601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński

Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila

Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza – ortopedy

Nasza przychodnia weterynaryjna regularnie zapewnia opiekę medyczną zwierzętom z regionu Kęsowo, Lubiewo, Śliwice

Ortopeda weterynaryjny

Unikanie urazów lub złamań u zwierząt domowych, szczególnie u kotów i psów, może być wyzwaniem, biorąc pod uwagę ich dużą mobilność. Choć problemy z kośćmi dotykają zwykle osób starszych, mogą się zdarzyć w każdym wieku ze względu na pewne charakterystyczne dla danej rasy wady wrodzone lub trudności zdrowotne. Do najczęstszych należą złamania, zwichnięcia, zerwania więzadeł, pogorszenie stanu stawów oraz pogorszenie stanu kręgosłupa. W naszej klinice zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń ortopedycznych, takich jak choroby kości, stawów i kręgosłupa. Obserwujemy pacjentów zarówno w ruchu, jak i w spoczynku, aby ustalić przyczynę kulawizny lub innych problemów z poruszaniem się. W razie potrzeby zlecamy badania obrazowe (RTG) w celu zdiagnozowania pozostałych zmian zwyrodnieniowych i zaplanowania leczenia. Oferujemy zarówno operacyjne jak i nieoperacyjne leczenie złamań i zwichnięć kości. Bardzo się cieszymy, że możemy pomóc Państwa pupilom poczuć się lepiej!

Leczenie zerwania więzadła krzyżowego techniką TPLO

W naszej Klinice dysponujemy jednymi z najnowszych technik leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym. Dzięki tym strategiom możemy zmniejszyć progresję artrozy i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie stawu kolanowego. Najbardziej normalną techniką, którą wykonujemy jest podejście TPLO. Jest to również jedno z najczęstszych wyjaśnień kulawizny kończyn miednicznych u kłów. Uraz taki prowadzi do niestabilności stawu kolanowego, co widać w wydłużeniu piszczeli do przodu i jej rotacji przyśrodkowej. W zależności od tego, jak poważny jest uraz, uszkodzeniu mogą ulec również więzadła poboczne i łąkotka. Po urazie pacjent wykazuje śmieszną kulawiznę i supinację kończyny. Podczas kontroli ortopedycznej stawu kolanowego możemy stwierdzić różnego stopnia tkliwość, często obrzęk oraz dodatni wynik testu szufladowego i uciskowego. Do dokładnej oceny niezbędne jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

TPLO (Tibial Plateau Leveling Osteotomy) to forma operacji leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego, która została po raz pierwszy wynaleziona przez Brackleya Slocuma w latach 80-tych. W przeciwieństwie do innych technik, nie wpływa na formę i kierunek więzadła. Zabieg ten zmienia kąt powierzchni stawowej piszczeli, co odbywa się poprzez półokrągłą osteotomię nasady bliższej kości piszczelowej i jej rotację, widoczną na zdjęciu rentgenowskim. Operacja ta zmniejsza napięcie więzadła krzyżowego, co pozwala pacjentowi na ponowne obciążenie kończyny. Po operacji bardzo ważna jest właściwa opieka, taka jak stosowanie się do zaleceń lekarza i właściwa opieka pozabiegowa ze strony właściciela, aby uniknąć wszelkich problemów z gojeniem i rehabilitacją.

Nasi futrzani przyjaciele są zawsze tak pełni energii, że może być trudno za nimi nadążyć! Niestety, czasami mogą ulec wypadkom ze względu na swoją dużą ruchliwość. Aby im pomóc, najlepiej udać się do ortopedy weterynaryjnego. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu zawsze przeprowadzane jest dokładne badanie, aby dokładnie określić rodzaj i źródło schorzenia. Plan leczenia i rodzaj zabiegów ortopedycznych dobierany jest na podstawie wieku, wagi i ogólnej kondycji zwierzęcia. Jest to obowiązkowa wizyta dla każdego rodzica zwierzęcia!

Obsługujemy: Kęsowo, Lubiewo, Śliwice, Wełpin, Zwierzyniec, Bysław, Trutnowo, Klonowo, Płazowo, Piastoszyn, Okoniny, Brzozowe Błota, Sucha, Bysławek, Linówek, Kęsowo, Kamionka, Główka, Lubocień, Lubiewo, Śliwice, Brzuchowo, Śliwice, Jabłonka, Lisiny, Teolog, Żalno, Cierplewo, Przymuszewo, Byłyczek, Okoniny Nadjeziorne, Łąski Piec, Minikowo, Adamkowo, Obrowo, Brzeźno, Laski, Kęsowo, Lipowa, Lińsk, Zazdrość, Rosochatka, Krajenki, Drożdzienica, Lubiewice, Pamiętowo, Śliwiczki, Krąg, Bralewnica, Lubiewo, Jeleńcz