Żukowo, Dziemiany, Karsin: Weterynarz – Chirurg – Ortopeda, TPLO

PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA „Pod Wieżą”

Malbork, al. Armii Krajowej 107A

email: biuro@weterynarzmalbork.pl


Nr tel.:

55 272 34 73 – Przychodnia

601 830 163 – lek. wet. Tadeusz Sylwestrowicz

601 642 132 – lek. wet. Michał Wyszyński

Przyjedź do nas - zrób to dla dobra swojego pupila

Zainwestuj w wizytę u sprawdzonego weterynarza – ortopedy

Klienci pochodzący z regionu Żukowo, Dziemiany, Karsin powszechnie korzystają z naszych możliwości leczenia weterynaryjnego

Ortopeda weterynaryjny

Zapobieganie złamaniom lub innym urazom u zwierząt domowych, zwłaszcza kotów i psów, jest wyzwaniem ze względu na ich dużą ruchliwość. Chociaż problemy te są bardziej powszechne wśród starszych osobników, mogą wystąpić w każdym wieku, czy to z powodu dziedzicznego lub specyficznego dla danej rasy problemu zdrowotnego. Do częstych urazów, z którymi się spotykamy, należą złamania, zwichnięcia, zerwania więzadeł, pogorszenie stanu stawów oraz pogorszenie stanu kręgosłupa. W naszej klinice specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń ortopedycznych, w szczególności problemów dotyczących kości, stawów i kręgosłupa. Badamy pacjentów w ruchu i w spoczynku, aby zidentyfikować źródło kulawizny lub innych problemów z poruszaniem się. W razie potrzeby wykonujemy badania obrazowe (RTG) w celu wykrycia pozostałych zmian zwyrodnieniowych i zaplanowania leczenia. Prowadzimy zarówno operacyjne jak i nieoperacyjne leczenie złamań i zwichnięć kości.

Leczenie zerwania więzadła krzyżowego techniką TPLO

W Klinice stosujemy jedne z najbardziej zaawansowanych procedur chirurgicznej naprawy zerwanego więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym. Tylko dzięki tym metodom możemy zahamować rozwój artrozy i przywrócić właściwą ruchomość w stawie kolanowym. Jedna z najczęściej przeprowadzanych przez nas operacji znana jest jako technika TPLO. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn kulawizny kończyn miednicznych u kłów. Wynikiem takiego urazu jest niestabilność stawu kolanowego, która objawia się wysunięciem piszczeli na zewnątrz oraz jej rotacją przyśrodkową. W zależności od ciężkości urazu może dojść do uszkodzenia więzadeł pobocznych oraz łąkotki. Po uszkodzeniu pacjent wykazuje typową kulawiznę i przyjmuje supinacyjną pozycję kończyny. Podczas oceny ortopedycznej stawu kolanowego obserwujemy różnie nasiloną tkliwość, często obrzęk oraz potwierdzające wyniki próby szufladowej i uciskowej. Dla dokładnej oceny obowiązkowe jest wykonanie zdjęcia radiologicznego.

Ciekawą operacją w przypadku zerwania więzadła krzyżowego przedniego jest TPLO (Tibial Plateau Leveling Osteotomy), która została opracowana w latach 80. przez Brackleya Slocuma. Jest to unikalne podejście, ponieważ nie oddziałuje bezpośrednio na samo więzadło. Operacja ta zmienia kąt powierzchni stawowej kości piszczelowej poprzez osteotomię półkolistą nasady bliższej kości piszczelowej i jej rotację obliczoną na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Dzięki temu siła działająca na więzadło krzyżowe zostaje odciążona, a pacjent może odzyskać zdolność do obciążania kończyny. Aby proces gojenia i rehabilitacji przebiegał sprawnie, niezbędna jest opieka pooperacyjna, która wymaga współpracy pacjenta z lekarzem oraz dbałości właściciela o właściwą pielęgnację.

Nasi ukochani futrzani przyjaciele są tak żywiołowi i pełni energii, że trudno za nimi nadążyć! Jednak czasami może to prowadzić do wypadków lub innych schorzeń. Aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla czworonożnego pacjenta, zawsze zaczynamy od dokładnej diagnozy. Na podstawie wieku, wagi i ogólnego stanu zdrowia dobieramy najbardziej odpowiedni plan leczenia i rodzaj zabiegów ortopedycznych. W naszej przychodni świadczymy szeroki zakres usług z zakresu ortopedii weterynaryjnej. Jeśli więc znajdziesz swojego pupila w trudnej sytuacji, nie martw się! Z pomocą najlepszego ortopedy zwierzęcego, możesz zapewnić swojemu pupilowi opiekę i uwagę, na którą zasługuje.

Obsługujemy: Żukowo, Dziemiany, Karsin, Skrzeszewo, Banino, Osowo, Glincz, Borsk, Rutki, Chwaszczyno, Widlino, Kalisz, Łapino Kartuskie, Dąbrowa, Bąk, Wiele, Otomino, Przytarnia, Przyjaźń, Żukowo, Karsin, Dąbrowa, Karsin, Górki, Pępowo, Dziemiany, Jastrzębie Dziemiańskie, Wdzydze Tucholskie, Małkowo, Miedzno, Dziemiany, Kliczkowy, Rębiechowo, Zamość, Trzebuń, Leźno, Lniska, Niestępowo, Barniewice, Czaple, Nowy Tuchom, Babi Dół, Piechowice, Sulmin, Miszewo, Żukowo, Borkowo, Raduń, Cisewie, Miszewko, Tuchom